BloggEsse verkar inte må jättebra
Den här bloggplattformen verkar inte skötas om jättemycket numera, men jösses vilka problem jag haft med den på sistone. Går knappt att ens öppna upp inläggsredigeraren för att skriva ett inlägg vissa dagar.
Öppet Hus har kommit till Jorvik! Mitt favoritevent även fast det inte händer mycket nytt i det. Jag är inte så intresserad av uppdragen som kommer med eventet alls egentligen, jag är mest intresserad av stämningen, dekorationerna och dressyrbanan. VI har mer snygg utrustning än någonsin som är perfekt att fota hästar i och jag har tagit massor med bilder de senaste dagarna. Har varit väldigt låg på energi den här veckan så har inte orkat med mycket mer spelande än så, men nu har jag lite fina bilder på lager åtminstone!
Min stora dröm är fler event i det här stuket till spelet. Typ Westernveckor på en ranch, stora tävlingsturneringar, mer trail rides, tematiserade event till olika stall för att locka folk... en dröm är det allt.

Esme & Arwen

Trackback
Håller med, det vore så kul om Starshine Ranch gjorde nåt liknande :)